Tereza Horáková

Proč investovat do e-shopu na míru?

Plánujete-li tvorbu nového e-shopu, musíte zohlednit hned několik aspektů, které je dobré promyslet dříve, než se do celého procesu tvorby pustíte. Na trhu jsou k mání šablonovitá řešení, na kterých se dá e-shop vybudovat. Krabicové řešení eshopu je spojeno s nižší počáteční investicí, přičemž následně platíte pravidelné měsíční poplatky, podle zvolené varianty šablonovitého řešení.

Co se ale stane, až vaše firma vyroste? Budete chtít pokročile automatizovat procesy a spárovat e-shop s účetním a skladovým systémem? Nebo budete chtít expandovat na zahraniční trhy? Dříve či později narazíte na hranice šablonového řešení e-shopů, které další úpravy a individuální nastavení e-shopu neumožňuje.

Investice, která se vám vrátí

Může se tedy zdát, že investice do vlastního řešení na míru se týká e-shopů pro střední a větší firmy. Opak je ale pravdou. Řešením na míru lze předejít různým provozním problémům dříve, než vzniknou. Představte si, že v období nejvyšších objednávek přestane vaše krabicové řešení stačit, protože vám nebude správně fungovat propojení mezi interními systémy, objednávky budou přibývat a váš tým bude zahlcený prací.

Nejen že takto přijdete o nové objednávky, ale navíc se neplněním objednávek připravíte o pověst solidního obchodníka. Pokud se rozhodnete pro e-shopové řešení na míru, je ale třeba mít na paměti, že samotná tvorba i převod celého e-shopu není otázkou pouhých několika dní práce.. Celý proces je časově velmi náročný. Každá změna technologií a migrace dat je navíc vždy časově i finančně mnohem náročnější, než koncepční návrh kvalitního řešení vašeho e-shopu.

Tvorba e-shopu Jofi krmiva - INNOIT

 

 

Kolik stojí e-shop na míru

100 poptávek, 100 nabídek

Každý e-shop je jiný a od toho se odvíjí i jeho konečná cena. Poptejte e-shop u 100 vývojářů či agentur a dostanete 100 různých nabídek.
​Pro finální rozhodnutí komu svěřit tvorbu svého e-shopu jsou důležitá i další kritéria.

 

 1. Transparentnost
  Kvalitní spolupráce začíná nabídkou. Zajímejte se o to, co vše cenová nabídka zahrnuje. Vyhnete se tak nechtěnému překvapení, kdy celková cena během tvorby e-shopu i několikanásobně vzroste.
 2. Nejnižší cena neznamená nejlepší řešení
  V rozhodovacím procesu při výběru dodavatele by neměla hrát roli jen cena řešení, ale také jiné ukazatele, jako například reference na již realizované podobně náročné projekty, celková spolehlivost dodavatele a doporučení od jeho zákazníků.
 3. Spuštěním e-shopu to nekončí
  Čeká vás pravidelná údržba a aktualizace. Pro rozvoj vašeho businessu bude také velmi důležitý také další vývoj a inovace, díky kterým bude váš e-shop neustále ve skvělé formě a díky kterým budete moci vždy využívat ty nejmodernější technologie a aplikace.
 

 

Proč je cena vyšší, než u šablonového řešení?

Tvorba nového e-shopu zahrnuje mnoho různých procesů a celý tým odborníků.
Do celého procesu se zapojí:

 • Copywritter
 • Analytik
 • UX designer
 • Grafik
 • Programátor
 • Kodér
 • Tester
 • Produkt owner (koordinátor projektu)
 • A další..

Pokud se e-shop tvoří skutečně na míru, pak se jeho cena logicky odvíjí od počtu hodin reálně strávených na daném projektu.

Jak vypadá tvorba e-shopu od první schůzky až po ostrý provoz jsme sepsali v samostatném článku.

Šetřete čas i náklady s wireframe

Tvorba wireframu by měla být samozřejmostí při vzniku i redesignu každého webu.

Ve wireframu lze jednoduše určit, jaké prvky na každé stránce jsou důležité a jakým způsobem nasměrovat návštěvníka stránky dál. Můžete vyzkoušet různá řešení  vybrat to nejefektivnější.

Nejen úvodní stránka má svůj wireframe. Při tvorbě e-shopu jsou stejně důležité také podstránky:
 • detail kategorie
 • detail produktu
 • jakákoliv další, která má speciální rozložení oproti ostatním
Díky wireframům naprosto přesně víte, jak bude struktura celého vašeho e-shopu vypadat. Provést změny v začátku návrhu je časově i finančně mnohem efektivnější, než složitě měnit již hotovou podobu e-shopu.

Více o wireframech > 

 

Výhody řešení na míru

 • Co můžete získat vytvořením e-shopu na míru?
 • Proč se vyplatí investovat do e-shopu na míru v době dostupných šablonovitých řešení?
Platíte jen to, co doopravdy potřebujete
Delší životnost e-shopu
Kvalitní řešení zvyšuje konverze
Jedinečné řešení i celkový vzhled
Bezpečnost

Platíte jen to, co doopravdy potřebujete
U šablony nemáte na výběr

Krabicová řešení se vyznačují předpřipraveným řešením, aby obsáhly co možná největší škálu zákazníků, jímž může své řešení nabízet. Pravdou tedy je, že platíte za všechny funkcionality, ať už je využijete nebo ne.

U řešení na míru vždy platíte jen to, co reálně potřebujete.

Investice do vývoje zvyšuje celkovou životnost e-shopu
Šetří vám peníze.

Životnost a náklady na údržbu jsou přímo úměrné kvalitě vývoje celého e-shopu. Pokud je e-shopové řešení zatíženo technologickým dluhem (nelze ho inovovat) bude jeho údržba dlouhodobě neudržitelná a velmi drahá.

Kvalitní řešení zvyšuje konverze
Spokojený zákazník je základ.

Skutečně funkční řešení přináší spokojené zákazníky a vyšší počet objednávek. Není nic horšího, než když zákazník opustí e-shop kvůli technickým potížím, které zabránily jeho objednávce. Takový zákazník se k vám již s největší pravděpodobností nikdy nevrátí.

Naopak, pokud je celý e-shop přehledný, intuitivní a skutečně funkční, zákazníci se rádi vrací. A co víc, doporučují váš e-shop dále svým známým a přátelům.

Jedinečné řešení i celkový vzhled
Odlišíte se od konkurence.

E-shopy postavené na šablonách často vypadají téměř totožně. S vlastním řešením můžete mít jedinečný design, díky kterému si vás zákazníci zapamatují.

Celkové řešení e-shopu a nákupního procesu jako celku lze přizpůsobit vašemu oboru podnikání, přáním i požadavkům na provoz.

Bezpečnost
Kvalitní zabezpečení celého e-shopu je klíčové.

Převažujícím bezpečnostním problémem při provozování e-shopu je ochrana osobních údajů vašich zákazníků, zejména informací o platební kartě.

Při kvalitním řešení na míru se můžete spolehnout na bezpečné fungování celého e-shopu.

 
 

 

Jaké jsou e-shopy od nás?

Funkční, originální a intuitivní

Prioritou pro každý e-shop je vždy funkčnost a jednoduché intuitivní ovládání pro návštěvníky. E-shop na míru tak bude ideální kombinací uživatelsky přívětivého ovládání a skvělé grafiky. E-shop je tu ale i pro vás a pro zjednodušení vaší práce. Rozhodně by vám práci neměl přidělávat tím, že nebude lehce ovladatelný skrze administraci. Důležitá je i automatizace úkolů, finanční přehled, skladový a objednávkový systém. Vždy vše přizpůsobíme na míru právě vašim programům a potřebám, abyste se mohli věnovat důležitějším věcem než studiu propojení e-shopu s ostatními aplikacemi. S automatizací ušetříte čas, který můžete věnovat rozvoji svého podnikání. 

Uprav vodu

https://www.upravvodu.cz/

Realizováno: 08/2021

E-shop CSS CMS PHP

Detail Všechny reference

PetCenter

Realizováno: 04/2021

E-shop CSS CMS PHP

Detail Všechny reference

Ambassadors

https://www.ambassadors.eu

Realizováno: 06/2020

E-SHOP CMS CSS PHP

Detail Všechny reference

Hudební nástroje Kliment

https://www.hn-kliment.cz

Realizováno: 04/2020

web CMS CSS

Detail Všechny reference
 

 

Shrnutí

Investice do e-shopu na míru se vám vrátí. Pamatujte, že kvalitní návrh celkové podoby e-shopu a jeho funkcionality je klíčový. Provést změny v začátku návrhu je časově i finančně mnohem efektivnější, než složitě měnit již hotovou podobu e-shopu. Zároveň si ušetříte mnoho starostí s problémy, které mohou nastat, když krabicové řešení přestane vašim požadavkům stačit.

 1. Skutečně funkční e-shop zákazníci milují a rádi se vracejí.
 2. Odlišíte se od své konkurence a budete zapamatovatelní.
 3. S kvalitním řešením rostou konverze.
 4. Řešení na míru zajišťuje delší životnost celého e-shopu a možnost další inovace.
 5. Předchází problémům s bezpečností.

 

 

Šetřete svůj čas a nervy, svěřte se do rukou profesionálů.

Tvorba e-shopů je náš denní chleba.

Vytvoříme vám e-shop na míru, který bude plně vyhovovat všem vašim potřebám.

Kontakty >

Rádi se vám budeme věnovat.

 

Zdroje:

www.shopsys.cz
www.rascasone.com
www.active24.cz
www.shoptetpremium.cz