Tereza Horáková

Ohlédnutí za CopyCamp 2023

13. Ročník CopyCampu
Jak se rodí hvězdy

Ani letos jsme nezahálely a vyrazily do kina Světozor na již 13. ročník CopyCampu. Nakoukly jsme pod pokličku úspěšným kampaním, zasmály jsme se, rozšířily jsme si obzory, načerpaly jsme mnoho inspirace, vypily jsme spoustu kávy a nakonec jsme vše ještě probraly na vlastní miniafterparty u večeře a sklenky Prosecca.

Rodí se z nás hvězdy? Možná, že ano.

Pracovní povinnosti nám nedovolily zúčastnit se dopoledních workshopů, ovšem odpolední přednášky jsme stihly a zůstaly jsme až do konce.

CopyCamp 2023 - INNOIT blog

 

Jaké jsou naše dojmy a postřehy?

CopyCamp 2023 - INNOIT blog

Jako první se na pódiu objevil Patrik Gregor, který nám ukázal blízkou budoucnost SEO pod vlivem AI. I když se na první dobrou zdá, že pro všechny tvůrce obsahu bude AI ve vyhledávačích jednou velkou katastrofou, nemusí tomu tak být. I nadále by měla být na prvním místě tvorba obsahu člověkem pro člověka (alespoň co se Googlu týče). Jestli tomu tak opravdu bude, to však ukáže až čas.

2. přednášející energický Vojtěch Prokeš z Behavio Labs nám prozradil know how pro úspěšné zrození a tvorbu brandu. Jak se od sebe odlišují velcí hráči na trhu, proč si některé značky vybavíme i když jsme vzbuzeni o půlnoci a jiné jsou zaměnitelné. Dokonce i jak začít s novým projektem a najít tu správnou díru na trhu. A nakonec jak to všechno dělat na základě dat a kdy je třeba sáhnout po velkém výzkumu.

Po technické přestávce pro napravení videošotků nás naprosto odzbrojila Tatiana Hořavová svou přednáškou Humor není sranda. Dnes už tedy víme, jak správně vytvořit vtip v několika krocích a přitom obětovat co nejméně obojživelníků :)). V sále tekly slzy smíchu a celý se otřásal při názorných ukázkách a Tatiana sklidila zasloužený obrovský potlesk.

Při další přednášce už nám tolik do smíchu nebylo. Ondro Mikuš nám představil kampaň slovenského Telecomu Pravda a respekt zvítězí nad hejtem a nenávistí. V silně polarizované společnosti na Slovensku se v posledních měsících objevuje extrémně mnoho hejtů. A to nejen na internetu, ale i ve společnosti jako takové. Celá kampaň je postavena na vzájemném respektu a snaží se mít opravdu velký přesah a to se jí daří. Ondro nám vysvětlil, jak kampaň vznikala i jak se jim podařilo vytvořit vlnu respektu na Linkedin díky kolegům nemarketérům a jejich hromadnému sdílení kampaně v jednom okamžiku. Po této přednášce může říct jediné - Respekt!

Ondro předal žezlo - vlastně mikrofon - Vladaně Bačové z Contesaura, která nám připomenula zásady psaní UX textů, aby byly opravdu funkční. Jsme rádi, že nejsme sami, kdo se nepřestává divit nad některými weby a jejich obsahem. Některé ukázky byly opravdu k smíchu. Nebo spíše k pláči?


 

Po Vladaně se na pódiu objevila influencerka Natálie Schejbalová známá se svým instagramovým účtem @tady_tali. Na první pohled zaujala (nejen nás) svým jasně červeným overalem a skvělým vtipem hned na úvod.
Celý svůj profil vybudovala od nuly bez jediné placené propagace a nyní má již přes 50 000 sledujících. Chcete být také influncerem? Tak se jím staňte a obohaťte virtuální prostor svým obsahem. Tak snadné to je. Nebo ne? Natálie nám popsala svou cestu vzhůru a podělila se s námi o zkušenosti jak a proč se (ne)stát influencerem.

Natálii vystřídala skvělá Martina Bechyňová, kterou již jistě znáte, jen o tom možná nevíte. Její brilantí antitrolling pro společnost Liftago obletěl svět. Ukázala nám hned několik příkladů, jak s internetovým trollem vyběhnout a ještě tím získat plusové body. Sál se opět otřásal smíchem a atmosféra byla skvělá.

Na závěr nás David Suda vrátil zpět na pevnou zem a názorně nám předvedl, jak funguje úspěšná kampaň. Musí Sednout, být Unikátní, Držet v hlavě A být jednoduchá. (Za synonymum jednoduchosti na A by David platil zlatem :D). Takže “Taste Braník” a nezapomeňte, že Stayin´ Alive zachraňuje životy.

A to je vše přátelé..

Copy Camp - Martina Bechyňová - INNOIT blog


 

Letošní 13. ročník CopyCampu máme úspěšně za sebou.

Jsme rády, že jsme se mohly zúčastnit a těšíme se opět za rok.

Nyní je čas vrátit se zpět do práce k vašim projektům.