Eliška Haubertová

Jak na Instagram Stories

Zmínka, GIF, reakce a další…

Připravili jsme pro vás přehledný článek, který vám pomůže ovládnout Stories na Instagramu.

Jde vám z toho hlava kolem?

Sociální síť Instagram je jednou z nejoblíbenějších po celém světě, zejména mezi mladými generacemi.

Specifický pro Instagram je vizuální obsah, který uživatelé mohou komentovat, dávat like nebo sdílet ve svém příběhu. Instagram je poslední roky i velice významnou součástí marketingu a to zejména stále více se rozvíjejícího influencer marketingu.

Možnosti IG stories - INNOIT

 

 

Jak funguje Instagram příběh - Story?

1. Vyberte médium

Jaké médium zvolíte? Fotografii nebo videoZkuste u videa například použít funkci Boomerang nebo u fotografie použít některý z předpřipravených filtrů, díky kterým vaše stories budou pro uživatele ještě atraktivnější.

2. Přidejte akční prvky

Aby byly vaše stories pro uživatele interaktivní, přidejte například text, hudbu, anketu, zmínku a další. Sdílejte story kliknutím na Váš příběh, nebo Blízcí přátelé. Tím to ale nekončí! Čtěte dál a zjistěte jaké jsou další možnosti úprav u stories.

3. Sledujte aktivitu na story

Po rozkliknutí sdíleného story potáhněte nahoru - zobrazí se vám počet a seznam sledujících, kteří story viděli a také případné interakce a odpovědi. Vaše Story bude pro ostatní uživatele viditelné po dobu 24 hodin. V případě, že chcete story ještě dále zviditelnit, vytvořte na vašem profilu Výběr pro stories.

 

 

Základní označení

  • @Zmínka

Pomocí funkce @zmínka označte osobu, se kterou jste na fotografii, nebo je s vaším story spojená. Označený uživatel bude moct vaše story sdílet ve svém, a získáte tak větší možnost organického dosahu.

  • @Místo

Sdílejte se svými sledujícími zajímavé místo, na kterém jste fotografii pořídili a dejte jim možnost podívat se tam také.
Tato funkce je propojena s mapou, a můžete tak získat přesnou polohu místa, na kterém jste fotografii pořídili. Sdílení polohy ocení například restaurace, kavárny a další místa, která chcete pomocí Instagramu zviditelnit.

  • #Hashtag

Hashtagem nic nezkazíte, naopak vaše story získá větší organický dosah. Věděli jste, že můžete sledovat nejen profily, ale i hashtagy? Pod těmi se sledujícímu objeví právě váš příběh pod daným hashtagem. Použijte ve svém story pár jednoduchých hashtagů, které jsou pro váš profil klíčové a dejte o sobě vědět novým sledujícím. Stačí jej napsat do textu a ukáže se vám nabídka podobných hashtagů, ze které si můžete vybrat. 

Možnosti IG stories - INNOIT

 

 

Interaktivní Story

Možnosti IG stories - INNOIT

  • @Kvíz

Zapojte své sledující a přidejte do story pár interaktivních prvků. Vytvořte kvíz, díky kterému můžete sledujícím předat nové a zajímavé informace, třeba o vašem brandu. Kvízy jsou velice oblíbeným aktivátorem publika a proto jsou velmi často používané v influencer marketingu. V kvízu můžete vytvořit výběr ze 2 až 4 odpovědí a označit tu správnou. Po hlasování sesledujícímu ukáže správná odpověď.

  • @Otázka

Potřebujete vylepšit komunikaci s vašimi sledujícími? Dejte jim možnost zeptat se vás na otázku. Pokud vám někdo pošle dotaz, můžete jej v dalším story sdílet spolu s vaší odpovědí.

  • @Odkaz

Přidejte odkaz na váš produkt, a ušetřete tak vašim sledujícím nekonečné pátrání po vašem produktu či službě. Nyní mohou do svého story přidávat odkaz všechny profily. Odkaz můžete nadepsat jak vám vyhovuje, např. "klikni zde". Dříve měly možnost sdílet odkaz pouze profily, které byly ověřené, nebo měly více než 10 tisíc sledujících.

  • @Reakce

Buďte zvědaví na reakce vašich sledujících. Zjistěte, jestli se jim váš nový produkt líbí a nabídněte jim novou jednoduchou nálepku emotikonu, nebo emoji slider. Aby sledující reakci použil, musí na nálepku kliknout, nebo v případě slideru emoji na škále potáhnout do strany.

  • @Anketa

Pokud chcete znát názor vašich sledujících, není nic jednoduššího, než vytvořit anketu. Nahrajte video či popište v textu vaši otázku a vytvořte 2-4 odpovědi, o kterých budou vaši sledující hlasovat. Rozdílem mezi anketou a kvízem je v množství získaných informací. Vaši sledující se dozví správnou odpověď v kvízu, a v anketě se třeba mohou dozvědět, kolik procent sledujích hlasovalo pro jednotlivé odpovědi.

  • @Odpočet

Chcete oznámit velkou novinku? Upoutejte pozornost sledujících díky odpočtu. Nastavte datum a čas, kdy vypustíte novou informaci do světa, a udržte tak zájem sledujících. Každý sledující si může zapnout notifikaci pro ukončení odpočtu, a nezmešká tak například uvedení vaší nové kolekce nebo výrobku na trh.

Možnosti IG stories - INNOIT

 

 

 

Buďte kreativní

Jak vložit gif na IG - INNOIT Blog

Sledování stories nabírá na popularitě. Upoutejte pozornost právě vaší kreativitou. Přidejte například tematickou hudbu nebo GIF. O tom, jak vytvořit svůj vlastní GIF, jsme již napsali článek Jak vkládat své GIFy na Instagram a Facebook?.

Potřebujete vložit více fotografií do jednoho story? Vytvořte koláž funkcí Layout, nebo pomocí ikony přidat fotografii. Vložte například obrázek vašeho produktu, odkaz kde ho objednat a odpočet času, po který bude v akci. Uvidíte, jak se aktivita vašich sledujících rapidně zvýší. Vaše story tak určitě nezanikne mezi ostatními.

Možnosti stories - INNOIT

Text

Ke kreativitě vám může jednoduše pomoci text. Instagram nabízí 9 různých fontů, které můžete použít v mnoha různých barvách a animacích. Vyzkoušejte i funkci pipety, zvolte si libovolný odstín a pište své texty přesně ve vaší brandové barvě.

Avatar

Nově si také můžete vytvořit svého avatara, který bude veřejný a vaši sledující s ním mohou interagovat. Váš avatar představuje přímo osobu, která za Instagramovým profilem stojí.  Měl by být co nejvíce autentický, není to umělý maskot značky.

Filtry

Nebojte se použít  filtry, které Instagram nabízí. Základních filtrů je 13 a aplikujete je potažením doprava nebo doleva v editoru Instagram Story. Nezapomeňte prozkoumat i mnoho dalších filtrů od různých tvůrců - najdete je v hodrní nabídce při tvoření vašeho story.

Kreslení

Popusťe uzdu vaší kreativitě a použijte funkci kreslení. Můžete například obkreslit důležité prvky na fotografii nebo dokreslit, co si jen vymyslíte. Jak ozvláštnit své stories kresbami se dozvíte v tomto článku.

 

Shrnutí

Na Instagramu můžete svůj brand dokonale zvýraznit a získat nové zákazníky. Instagram story je prostředí pro vaši kreativitu, komunikaci se zákazníky a sledujícími, a hlavně pro vaši autenticitu. Ukažte sledujícím backstage vaší značky, zapojte je do tvořivého procesu a vybudujte si svoji komunitu. Instagram se každým dnem vyvíjí, přibývají noví uživatelé a nabývá na oblíbenosti. Využijte to v prospěch vašeho brandu.

 

Chcete vymakat vaše stories?

Kontaktujte nás a společně můžeme vylepšit i vaše sociální sítě!

Kontaktujte nás >

Rádi se vám budeme věnovat.

 

Zdroje:

www.instagram.com
www.help.instagram.com