Judita Kabzanová

Byli jsme tam! Czech Online Expo 2024

Nejen kávou živ je člověk digitálně marketingový.

Energii nám dodávají také nové poznatky, zážitky a vědomosti.

A proto jsme jako každý rok vyrazili do pražských Letňan na veletrh e- komerce a on-line businessu #COE2024.

Czech Online Expo 2024 - INNOIT
 
  • Produkce na jedničku

Pořádání letošního ročníku se zhostila česká e-mailingová platforma SmartEmailing. Nutno podotknout, že tento ročník byl oproti předchozím o poznání lépe organizován zejména s ohledem na průchodnost veletrhem a dostupnost doprovodných služeb.

V čase oběda mezi přednáškami se sice u (mimochodem výborných) food trucků tvořily fronty, ale míst pro občerstvení, obchodní schůzku nebo odpočinek bylo dostatek.

  • Prostor pro všechny

Výborným nápadem byla obytná auta různých značek, umístěná napříč celým veletrhem, která sloužila jako malé zasedací místnosti či zázemí pro digitální nomády, kteří se zrovna potřebovali věnovat pracovním povinnostem. Prodejci těchto vozů zde jistě oslovili cílovou skupinu svých potenciálních zákazníků, protože mnoho z nás pracuje i na cestách.

Jediným nedostatkem jinak skvělého zázemí pro návštěvníky veletrhu byla jen absence nabíjecích míst pro elektronická zařízení. Výše zmínění digitální nomádi s sebou přece jen nosívají různé pracovní pomůcky a v průběhu dne nebylo možno najít volnou zásuvku pro hladový mobil nebo notebook. Nabíjecí sloupy jako je známe z letišť nebo obchodních center by byly pro další ročníky jistě vítaným vylepšením

  • Nabitý program

Více než 100 vystavujících firem představilo na ploše veletrhu své novinky i stabilní prověřená řešení pro všechna odvětví týkající se e-komerce. Velkou část portfolia vystavujících představovaly nejrůznější obalové a doručovací technologie pro e-shopy, včetně robotických řešení skladů, ale mohli jste se dozvědět mnohé o různých softwarových a cloudových řešeních pro různé typy online businessu, včetně systému pro zákaznickou podporu a call centra. A své pevné místo zde měly i marketingové agentury a platformy, včetně té pořadatelské.  

Czech Online Expo 2024 - INNOIT

Srdcem každé konference jsou však odborné přednášky a diskuze a tak jsme i my pilně pospíchali do přednáškových sálů. Svým vzdělávacím obsahem je COE opravdu bohaté a nabízí velkou škálu oborových summitů. Je těžké vybrat si pouze jednu přednášku, protože simultánně běží hned několik zajímavých témat.

Nakonec jsme se rozhodli pro summit Data + Analytics a také pro načerpání nových vědomostí na E-mail and marketing automation summitu. Velký úspěch však sklízely tematické přednášky o využití AI v e-commerce, contentu, zákaznické péči, project managementu a o dalších tématech.

Ocenili jsme, že mezi odbornými přednáškami našly své místo i přednášky o time managementu, osobním koučinku a udržení zdravého work-life balance. I tato témata patří k výbavě moderního marketéra. 

Nejen svým názvem nás zaujala nás přednáška „Analytické fuckupy a jak se jim vyhnout“, v které autor velmi věcně a prakticky představil 13 problémových oblastí v moderní webové analytice a pomocí své prezentace poskytl návod jak nahlížet na analytické procesy, jak je udržovat aktuální a také jaké nejčastějí chyby se u uživatelů měřících nástrojů objevují.

Rovněž další přednášky v rámci datového summitu se věnovaly náhledu na webovou analytiku a především otázkám okolo změn v ukládání cookies, které proběhnou v roce 2024.

I na e-mailovém summitu jsme se dozvěděli zajímavé poznatky zejména o doručitelnosti a výhodách správných DMARC záznamů. Později jsme byli seznámeni s výsledky případové studie, kde správně cílené a nastavené e-mailové automatizace razantně zvýšily obrat a pomohly expanzi klientovy společnosti.

Na závěr celého veletrhu jsme se coby posluchači zúčastnili  panelové diskuze s odborníky i odběrateli newsletterů, která byla velmi přínosná k uvědomění si významu segmentace publika a správného cílení. 

Samozřejmou součástí každé odborné konference je i networking, tedy setkávání se lidí podobných profesí a vzájemné obohacení se poznatky. I my jsme se rádi zapojili. Jedním z našich oblíbených počinů je odborná skupina, která sdružuje první dámy v českém  e-mailingu Inbox Queens, s jejímiž členkami jsme se rádi opět setkali nad šálkem výborné kávy.

 Czech Online Expo 2024 - INNOIT
 

Shrnutí

Škoda jen, že každý veletrh jednou končí a že člověk nemůže být na šesti přednáškách najednou. Každé podobné profesní setkávání nás však nabíjí novým elánem a chutí dělat věci ještě lépe.

A proto se už těšíme na další networkingovou nebo vzdělávací akci, protože ano, nejen kávou živ je člověk.

 

Zajímá vás, jak nové poznatky uplatníme v praxi?

Řešíte například aktuální problémy s nastavením cookie lišty? 

Kontaktujte nás >

Rádi se s vámi sejdeme.